Detekce magnetu

10. 02. 2012

Dnes byla zveřejněna aktualizace, která dokáže u některých vozidel odhalit to, že řidič umístil na převodovku magnet a tím vyřadí z činnosti tachograf (i během jízdy má tedy pauzu). Podmínkou je, aby jednotka četla data z FMS (ujetou vzdálenost).

Každý den systém testuje všechna vozidla a pokud u vozidla nalezne jízdu, která je kratší o více než 50 km proti vzdálenosti  vypočtené podle GPS, tak vozidlo označí za vadné s popisem „neodpovida vzdalenost jizdy a GPS (např. magnet)“.

Pokud je nějaké vozidlo takto označeno, nemusí se automaticky jednat o vozidlo „postižené“ magnetem, ale může to ukazovat na jinou závadu. Na našem testovacím vzorku 10 vozidel, která byla označena jako vadná, si myslíme, že byl magnet na 5 z nich.

O skutečnosti, že je vozidlo v nepořádku se uživatel dozví z mailu, který jej informuje o stavu vozidel, nebo kliknutím na vozidlo ve stromu vozidel. Podrobnější informace nalezne v agendě Nástroje/Stav jednotek.

Pokud se ukáže, že detekce magnetu je spolehlivá, přidáme do popisu závady i nejdelší trasu za poslední týden, u které jsme tento jev zaznamenali.  

Máte nějaké dotazy? Napište nám